Základní škola s rozšířenou výukou jazyků k Milíčovu

Upozornění

Školní jídelna přijme od 2.1.2017 pomocnou kuchařku, nebo pomocnou sílu, jako zástup za nemocnou pracovnici. Praxe ve školní jídelně vítána. Vhodné i jako přivýdělek.

V případě zájmu kontaktujte přímo školní jídelnu, telefon 226 807 224, nebo e-mail: sjmilico@volny.cz.

Vážení rodiče,

vzhledem k nákladným opravám podlahové krytiny ve vstupních prostorách školy nelze akceptovat, aby se žáci projížděli na koloběžkách v prostorách školy. Škola akceptuje to, že žáci složí koloběžku před vstupem do školy a uloží ji do své skříňky. Pokud složení koloběžka neumožňuje, nelze toto akceptovat. Současně upozorňujeme na nebezpečí úrazů při takovéto cestě do školy. Škola již ošetřovala řadu úrazů vzniklých po cestě do školy i ze školy na koloběžce příp. skateboardech, byť za to již nezodpovídá dohledem mimo prostory školy.

Děkujeme za pochopení.

Zážitkové čtvrtletí v BILINGVĚ + PŘIPRAVOVANÝ VÁNOČNÍ ZÁJEZD DO RAKOUSKA

2.12.2016

Informace pro Vás připravily E. Nehonská a P. Fuchs Hačková

Podrobně naleznete zde.

9.A Exkurze v uzenářské dílně

30.11.2016

Žáci 9.A pro nás připravili reportážz exkurze v uzenářské dílně, kterou naleznete zde.

2.E na Kokoříně

30.11.2016

Jak se měla 2.E na kokoříně můžete vidět zde.

Naše škola

Jsme fakultní školou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Vyučujeme podle školního vzdělávacího programu Škola pro vzájemné porozumění

Kdo jsme

Základní škola K Milíčovu byla založena roku 1978. Od roku 1991 se stala školou s rozšířenou výukou jazyků – kromě tříd se standardní výukou máme třídy s rozšířenou výukou jazyků. Žáci se učí od 1. třídy první světový jazyk a od 6. třídy je přidáno studium druhého světového jazyka. Vyučujeme němčinu a angličtinu. Německá konverzace je poskytována rodilým mluvčím.

Co děláme

Naše škola se pravidelně zapojuje s různými projekty do Programu Sokrates – Comenius. Konají se výměnné pobyty kolegů i žáků z německých partnerských škol. Kromě toho udržujeme úzký kontakt s jednou základní školou v Norimberku. Škola má vybudovanou počítačovou síť s připojením na internet, děti mohou využívat 3 počítačové pracovny i ke komunikaci se svými německými přáteli. Naši žáci vyjíždějí pravidelně do Německa na jednodenní i vícedenní pobyty. Naši žáci se úspěšně zúčastňují konverzačních soutěží v německém jazyce, kde pravidelně získávají prestižní ocenění. Žáci se účastní úspěšně soutěží nejen v jazykových oblastech, potvrzují svoji všestrannost i v dalších vědomostních soutěžích. Žáci naší školy vykazují velké procento úspěšnosti při přijímacím řízení.

Naše cíle

Naší snahou je všestranně rozvíjet osobnost žáka ve vyučování i v mimoškolních činnostech, připravit ho na život v nově koncipované Evropě. K tomu je zapotřebí zvládnout jazyky a počítačovou gramotnost. Projekty a další aktivity spojené s tímto cílem potřebují podporu nejen mravní, ale zejména finanční.

Zvonění

• otevření školy 7.40
  • přípravné zvonění 7.55
  • 1.hodina 8.00 – 8.45
  • 2.hodina 8.55 – 9.40
  • 3.hodina 10.00 – 10.45
  • 4.hodina 10.55 – 11.40
  • 5.hodina 11.50 – 12.35
  • 6.hodina 12.45 – 13.30
  • 7.hodina 13.40 – 14.25
  • 8.hodina 14.35 – 15.20

Náš kalendář

Školní rok 2016/2017

Úspěchy žáků

Plavání

V pátek 21.10. se v bazénu Jedenáctka konaly závody v plavání . Naši žáci byli velmi úspěšní. Všem děkujeme za reprezentaci. Jejich výsledky naleznete zde

Minifotbal 11.10.2016

Starší žáci na prvním místě!!! Všem děkujeme za reprezentaci.

22. ročník CROSS CUP

Běžecký závod škol se konal v náhradním termínu . Děti 1.-3.tříd závodily ve čtvrtek 13.10. a 4.-9. tříd v pátek 14. 10. V celkovém hodnocení škol I.stupeň naší školy zvítězil a II. stupeň se umístil na 3. místě.

Na fotografiích vidíte naše medailisty. Všem děkujeme za reprezentaci.

N.Chvátalová, foto J.Holý