Projekt „Těšíme se na prázdniny“
Jak jsme se bavili a opakovali češtinu – 17.6.2026
Blížící se konec školního roku a vidina letních dní inspirovaly naši školu k uspořádání speciálního projektu s názvem „Těšíme se na prázdniny“. Tento projekt byl určen pro žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ), kteří již úspěšně zvládli základy češtiny a chtěli si své znalosti před létem ještě upevnit.
Hlavním cílem bylo hravou a interaktivní formou zopakovat:
- gramatiku a slovní zásobu spojenou s létem a cestováním,
- praktické situace, které se dětem budou stoprocentně hodit během letních měsíců,
- sdílení vlastních zkušeností – velký prostor dostaly plány a zážitky samotných dětí,
- tvorba vlastní letní pohlednice.
Celý projektový den panovala skvělá, uvolněná atmosféra, kterou jsme na závěr korunovali společnou zaslouženou zmrzlinou.
Všichni jsme si to moc užili a naši žáci jsou teď skvěle jazykově vybaveni na letní dobrodružství!
Petra Fuchs Hačková a její tým