Setkání pracovní skupiny projektu Bezpečné cesty do školy

Dne 27.5. 2026 se uskutečnilo na naší škole první setkání pracovní skupiny projektu Bezpečné cesty do školy. Schůzka proběhla za přítomnosti dopravních odborníků, zástupců Magistrátu hl. m. Prahy, TSK, dopravní policie, koordinátorek programu z organizace Pěšky městem a zástupců naší školy a rodičů. Na schůzce byly prezentovány výsledky školního mapování a dotazníkového šetření.

Z následné diskuse vzešlo několik klíčových oblastí, kterými se budou podrobněji zabývat projektanti z dopravního ateliéru Syrový.

Oblast A: Bezprostřední okolí školy – ulice K Milíčovu (přechod u bývalé kotelny, přechod před ZŠ, přechod v ulici Hlavatého, ulice K Milíčovu od ZŠ k ZOO koutku)

Oblast B: Severo – jižní pěší vazba ke škole – od zastávky MHD Horčičkova – přechod Steinerova - průchod MOVA - škola

Oblast C: Bezpečné přecházení v ulici Stříbrského (u MÚ)

Oblast D: přechody v ulici Štichova

Následně dne 10.6. proběhl dopravní průzkum na vybraných místech. Dopravní průzkum byl realizován projektanty z dopravního ateliéru Syrový. Výsledky průzkumu budou sloužit jako klíčový podklad pro vytvoření dopravní studie.

Druhé setkání pracovní skupiny proběhne na podzim. Zde již proběhne diskuze nad  konkrétními doporučeními a návrhy úprav v okolí naší základní školy.

V rámci projektu Bezpečné cesty do školy se naše základní škola zúčastní podzimní výzvy PĚŠKY DO ŠKOLY v týdnu od 14. do 18. 9. 2026.

< zpět na Úvod

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies